Kytarový mág, držitel mnoha cen, autor bluesových, rockových, progresivních skladeb i experimentálních songů se v Tančírně Panského domu představil v rámci svého narozeninového turné. Jako host na pódiu vystoupila zpěvačka Milly Honsová, kterou objevil právě Pavlíček.

Večer zazněly nejenom písně z Pavlíčkova posledního alba Pošli to tam, ale například i skladby kapely Stromboli, kde jeden z nejlepších českých kytaristů působil. Legendární Veliké Lalulá sklidilo obrovský aplaus.

Koncert si nenechala ujít chotěbořská hudebnice, dvojnásobná maminka Tereza Lorencová, která do společnosti vyrazila po delším období. „Moc jsem se těšila. Pavlíček nikdy nezklame. Je pořád úžasný,“ nadšeně se svěřila.

Most přes Sázavu ve Světlé. Opravu potřebuje i silnice, je samá díra
Kilometry silnic na Brodsku letos čekají velké opravy. Řidiči si zajedou

Půldruhé hodiny dlouhý koncert zakončil Michal Pavlíček neskutečným rockovým nářezem, pak i baladickým přídavkem. „Člověk na pódiu hledá ještě více úniku z té hrozné reality, která nás momentálně obklopuje,“ nezapomněl dodat člen Síně slávy Akademie populární hudby.

Michal Pavlíček je autorem nespočet známých a slavných songů, jeho hit Země vzdálená mnozí považují za největší rockovou píseň od revoluce. Umělec se autorsky podepsal pod filmové, seriálové i televizní melodie. Napsal dokonce šest baletů. Z jeho dílny pochází také muzikály Klaun, Excalibur, Obraz Doriana Graye, Dáma s kaméliemi. Televizní diváci si oblíbili jeho hudební cyklus Na kloboučku.