Jak vysvětlil, sítě pod nádvořím jsou staré desítky let. Některé jsou ještě z hliníku. „Některé dokonce už propouštějí vodu. Výměna je víc než nutná,“ zdůraznil kastelán. Jak dodal, až se otevřou hradní brány, musí hygienické zařízení pro turisty bezvadně fungovat. „ Rozkopat je nutné celé dolní nádvoří. Pod zem necháme položit optickou síť, kanalizaci, nové elektrické vedení a vodovodní trubky. Chtěli bychom práce stihnout ještě před prázdninami. To snad, doufáme, budeme moci hrad otevřít,“ popsal kastelán rozsah prací.

Jak dodal, takové práce, jako je položení inženýrských sítí není možné provádět v zimě když mrzne a v sezoně, kdy je hrad otevřený, nemůže turisty vítat rozkopané nádvoří.

Až k otevření hradu dojde, chce kastelán nabídnout návštěvníkům úplně novou expozici. „Je to historie sklářství na Vysočině. S expozicí nám pomohlo muzeum v Havlíčkově Brodě. Turisté si prohlédnou jak sklářství u nás začínalo od prvních jednoduchých pokusů až po moderní výrobu v Tasicích,“ upřesnil kastelán.