Pěvecká esa a nezapomenutelnou atmosférou nabitý sál čekal v sobotu na návštěvníky benefičním koncertě v Havlíčkově Brodě. Ten se konal na podporu systémově a mentálně postižených klientů organizace Úsvit, jenž provozuje denní stacionář.

První hvězdou odpoledne byla skupina Katka Garcia s repertoárem a irských lidových písní. Hlasový rozsah zpěvačky, rytmická a svižná hudba doslova nadzvedávaly diváky ze židlí a několik dětí se dalo i do tance.

Ve druhé části odpoledne vystoupila skupina The Tap Tap – hudební soubor Jedličkova ústavu, s níž si jako host zazpíval Dan Bárta. Poctu vzdalo umělcům publikum tleskající věstoje.

Diváci byli z koncertů nadšení

„Líbí se nám to moc, je to vidět už na malém, který vydržel hodinu a čtvrt poslouchat, to je rarita,“ uvedla Marta Pauková z Havlíčkova Brodu.
„Bylo to moc pěkný, paní hezky zpívá,“ potvrdil její slova tříletý Toník a podupával si přitom nožkou do rytmu.

„Moc se mi to líbilo, třeba skupinu Katka Garcia jsem předtím neznal, ale je to špička. Dan Bárta je samozřejmě úžasný a je skvělé, že sem přijel,“ neskrýval nadšení slavný vnuk spisovatele Jaroslava Haška, Richard.

„Samotná myšlenka tohoto benefičního koncertu je fantastická, takové akce by se měly dělat častěji,“ dodal.

Benefiční akce se konala poprvé

„Oslovil nás Jaroslav Dočkal, jestli bychom nechtěli pro náš stacionář uspořádat benefiční akci, že zajistí interprety. Ta myšlenka nás samozřejmě nadchla,“ říká zástupce ředitele Úsvitu Karel Cemper.

„Výtěžek půjde na podporu činností, které ve stacionáři s mentálně postiženými osobami děláme, to znamená například na provoz keramické a výtvarné dílny, na nákup potřeb pro rehabilitaci, nové technologie,“ dodává s tím, že výši výtěžku zatím neumí odhadnout.

„Každá částka pro nás je fantastická. Je krásné, že lidé přišli podpořit takovou věc, a že všichni interpreti přijeli a nikdo nezůstal na cestě. Atmosféra je navíc fantastická, takže doufám, že budeme moci brzo podobnou akci zopakovat,“ zakončuje .

Nekončící potlesk a slova pronesená diváky v sále během představení jeho slova jen potvrzují. „Je to úžasný!“ „Fantastickej nářez!“

Andrea Bartůňková