VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Divadelní Přibyslav „napsala" svou letošní poslední kapitolu

Přibyslav – O první adventní neděli rozsvícením vánočního stromu definitivně skončil letošní jubilejní třicátý ročník přehlídky Divadelní Přibyslav.

3.12.2013
SDÍLEJ:

Představení. Divadelní soubor SemTamFór ze Slavičína. Ilustrační fotoFoto: Zdeněk Hofman

Během téměř dvou měsíců měli možnost diváci zhlédnout dvanáct výborných představení. Dvě z nich – pohádka O princezně solimánské a O čertovském křesle byla určena hlavně pro malé diváky. Pro ně připravil loutkářský soubor Přibyslavská pimprlata v rámci této přehlídky i Mikulášské odpoledne.

Možná, že se bude někomu zdát přehlídka příliš dlouhá – dva měsíce? Je to možné, protože většinou přehlídky probíhají o jednom víkendu, maximálně trvají týden. Ale je to dáno velikostí našeho města a tím i diváckým potenciálem. Tento systém se nám ukazuje jako dobrý. Divák má možnost za zvýhodněné vstupné si zakoupit permanentku na celou přehlídku a tím, že jsou představení hrána ve větším časovém horizontu, má možnost jich co nejvíce zhlédnout.

Mnohdy se ozývají i hlasy, proč přehlídka probíhá na podzim, že na jaře by to bylo lepší. Ovšem zkušenosti jsou jiné. Je pravdou, že některé soubory musejí hru „držet" i přes prázdniny, protože premiéru mají na jaře a na podzim připravují již představení nové na další sezónu. Ovšem hlavním důvodem, proč byla původně jarní přehlídka přesunuta na konec kalendářního roku, je návštěvnost. Když po zimě vykoukne sluníčko, nikomu se nechce do sálu na divadlo. 

Stávalo se, že v jarních měsících mnohdy sedělo v sále 12 diváků. Ostuda pro nás a špatná atmosféra pro soubor.

V současnosti je průměrná návštěvnost na jedno představení okolo sta lidí, což je slušné. Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem souborům, které k nám zavítaly a zpříjemnily nám několik večerů.

Pro osvěžení paměti to byl DS Žďár nad Sázavou s hrou „Zelňačka", Sázavská Chátra sehrála divadlo s názvem „Dovolená podle mého bratra", SemTamFór ze Slavičína předvedl napínavou detektivku „Past na osamělého muže", z Počátek DS Ajeto přivezl „Sluhu dvou pánů", DS Včelinec Zhoř nás zavedl do „Podhorského penzionu", „O čertovském křesle" nám vyprávěla pohádka, se kterou k nám přijel DS SCHOD z Chotěboře, „Charleyova teta" se nám představila v podání souboru JenTak z Havlíčkovy Borové, Hrobka s vyhlídkou byla napínavá detektivka v podání DS Zmatkaři z Dobronína. „Přes přísný zákaz dotýká se sněhu" – kdo? To nám prozradil SD Havlíček ze Škrdlovic. Na své dřívější inscenace si zavzpomínali ochotníci  DS Jiří Poděbradský v krátkých výstupech „Poděbradský vzpomíná".

Nesmíme zapomenout ani na domácí přibyslavské ochotníky. DS Furiant sehrál hru „Prodaná láska" a Přibyslavská pimprlata pro ty nejmenší pohádku „O princezně solimánské". Celá přehlídka byla uspořádána za finanční podpory Kraje Vysočina.

Takovou malou „líhní" přibyslavských ochotníků jsou ti nejmenší v mateřské škole a v divadelním souboru Sluníčko, který pracuje při ŠD a ŠK. Proto poslední dobou přehlídka končí rozsvícením vánočního stromu, aby se v rámci ní mohli předvést obecenstvu i ti nejmenší a nejmladší začínající herci a herečky. Proto i dětem a jejich paní učitelkám patří dík, že navzdory zimnímu počasí připraví vždy hezký program.

Zároveň děkujeme všem divákům z našeho města, širokého okolí i skalním příznivcům všech divadelních souborů, kteří svojí návštěvou podpořili divadelní ochotničení. Budeme se těšit s vámi se všemi při 31. ročníku divadelní přehlídky  na shledanou.

Anna Šauerová, KZM Přibyslav

Autor: Redakce

3.12.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

LiStOVáNí.

Herci představí román A taková to byla láska

Celých 160 let. Tak dlouhá je historie ochotnického divadla v Přibyslavi.
8

Historie ochotnického divadla v Přibyslavi

AUTOMIX.CZ

Exoti na prodej: O těchto autech jste určitě nikdy neslyšeli. Ale můžete je mít

Přijde vám, že je aktuální vozový park na našich silnicích poněkud uniformní a nudný? Nezoufejte. Stačí si otevřít nějakou velkou celoevropskou inzerci, zadat jako značku „jiné“ a už se na vás hrne přehršel bizarních a zajímavých aut, která na silnici jen tak nepotkáte. My jsme vybrali šest z našeho pohledu nejzvláštnějších.

Mateřská škola v Přibyslavi se bude rozšiřovat

Přibyslav – Rozšířit kapacitu mateřské školy se chystá do budoucna město Přibyslav. Řešením je přístavba budovy mateřské školy v Bezručově ulici.

Opilý dvaasedmdesátiletý muž v noci ležel na ulici

Havlíčkův Brod - Značně podnapilého dvaasedmdesátiletého muže nalezli policisté ve čtvrtek 18. ledna krátce před půlnocí na Smetanově náměstí v Havlíčkově Brodě.

Realizace městského koupaliště je stále ve hře

 Chotěboř – Stále aktuální je vybudování městského koupaliště v Chotěboři. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>