„Přijďte si zaskotačit a poveselit se v některém z našeho nepřeberného množství kostýmů, který vám po dohodě zapůjčíme. Pro všechny maškary, které se účastní průvodu, připravujeme tradiční masopustní občerstvení zdarma a děti v kostýmu se letos nově mohou jednou povozit na dřevěném kolotoči,“ pozvala na akci Anna Doleželová, vedoucí Mateřského centra Zvoneček.

Program na Havlíčkově náměstí začne v 13.30 hodin. Masopustní průvod s muzikanty vyjde o půl hodiny později, start je u Skaut klubu v Horní ulici. „Odložte shon, pracovní povinnosti a připomeňte si tradice, které naše předky provázely. Tradičně budou součástí masopustního průvodu slamáci, kominíci, zvířátka, smrtka, řezník, kat nebo například medvěd s medvědářem,“ vyjmenovala mluvčí havlíčkobrodské Charity Monika Brothánková.

V závěru se každá z maškar představí na pódiu na náměstí. Tambur vybubnuje všechny hříchy města, které lidé odčiní setnutím hlavy kobylky z průvodu. „Všechno se ale v dobré obrátí, hříchy města budou odpuštěny a kobylka oživne,“ dodala s úsměvel Anna Doleželová.

Akci pořádá Mateřské centrum Zvoneček při Oblastní charitě Havlíčkův Brod a ve spolupráci s folklórním souborem Kalamajka a Havlíčkobrodskou dechovkou. Letos se masky sejdou už posedmnácté.