Klub doznal rekonstrukcí několika změn a je prakticky nejvhodnějším místem pro pořádání koncertů, hudebních produkcí a podobně.

Po smrti Tomáše Kotěry v loňském roce, zakladatele tohoto festivalu, vyvstala otázka, zda se najde někdo, kdo bude pokračovatelem. Této nelehké role se ujala Místní organizace Svazu důchodců, jakožto největší spolek, starající se o kulturní vyžití spoluobčanů města a jeho okolí a spolu s městem Golčův Jeníkov zajistil, že tento hudební festival bude pokračovat i v budoucnu.

Moderoval Míla Houfek

A tak se také stalo a moderátor této akce Míla Houfek, muzikant tělem i duší, úderem třinácté hodiny přivítal všechny účinkující a návštěvníky a seznámil je s programem. Poté vystoupil i starosta města Mgr. Vlastimil Marušák, který tento ročník zahájil. Jako první se na pódiu představila havlíčkobrodská DH Rebelka s kapelníkem Petrem Milichovským a zpěváky Jitkou Václavkovou, Zdenou Pavlasovou, Jiřím Pospíšilem a Miloslavem Kubátem. Kapela oslaví v příštím roce 20. výročí založení a připravuje k vydání svoje první CD.

Další zahrála mladá kapela Věnovanka, kterou založil v roce 2012 její kapelník Václav Musílek z muzikantů z Čáslavi a okolí. Tato kapela dosáhla významného ocenění v roce 2013 na mezinárodním festivalu DH ve Zbraslavi. S Věnovankou zpívali Klára Bucková, Radek a Josef Vrbický.

Třetí v pořadí nastoupila kapela z Nového Města na Moravě – Jásalka Band, s kapelníkem Oldřichem Henzelem mladším. Ten také spolu s dalším trumpetistou Kamilem Herníkem společně zpívali. Jásalka dostála své pověsti temperamentní kapely, která účinkuje i na TV Šlágr a rozjela to i tady.

Velký otazník se vznášel nad poslední kapelou Golčovankou, kterou postihlo mnoho nepříjemností. Nejdříve odešel její zakladatel, kapelník i zpěvák Tomáš Kotěra, poté ze zdravotních důvodů jeho nástupce Tomáš Vagenknecht, a bylo otázkou, co s kapelou bude. Vyřešil to však tubista Václav Divoš, který se ujal nevděčné role kapelníka a podařilo se mu to náramně, když dal dohromady partu muzikantů, kteří tady vystupovali v minulosti a jdou nyní zase v jednom šiku s nynějším kapelníkem.

Patří jim všem velké uznání za to, že nezavrhli jméno Golčovanky a chtějí pokračovat dále pod tímto názvem. S Golčovankou zazpívali Aneta Šilhánková s Tomášem Kynclem a také oni měli velký podíl na parádním vystoupení této kapely.

Zpívali i tančili

Pro návštěvníky, kterých se sešlo na 250, bylo důležité, že všechny kapely hrály písničky, které si mohli zazpívat a kdo chtěl, také si při nich zatančit. A to je smyslem a posláním tohoto festivalu.

Proto patří velké díky jak pořadatelům, MO Svazu důchodců a městu Golčův Jeníkov, tak i všem kapelám, zvukovému mistru Karlu Houdkovi a v neposlední řadě i majiteli Klubu Vagon Vladimíru Dvořákovi z Vilémova s jeho kolektivem za zajištění potřebného servisu.

Karel Novotný, MO SD v Golčově Jeníkově