Kdo si rád poslechne a podpoří místní hudební talenty, festival Stock Dobrohostov bude akcí právě pro něj. Po celých dvacet tři let totiž zůstal věrný původní myšlence, a to dávat na pódiu prostor především zdejším kapelám. Jedná se tak pravděpodobně o největší přehlídku vysočinských kapel. Letošní ročník bude opět třídenní. „Hlavní kapelou pátečního zahajovacího večírku bude benešovský Keks. Ten doprovodí tři regionální kapely - Lady Kate, Jada Band a Pasiáns,“ zmínil za pořadatele Petr Kletečka.

V hlavním sobotním programu pak vystoupí například legendární kapela Morava. „Kapela původem z Třebíče v loňském roce oslavila třicet let na scéně. Na kontě má přes tisíc koncertů včetně vyprodané Lucerny. Před pár týdny Morava také vydala album s názvem Černobílá,“ doplnil Kletečka. Sobotní program doplní dalších pět kapel - Vosa, Bass, Ozzy Osbourne Czech Revival a již tradičně domácí Fortuna a E.M.I.L.

Jubilejní desátý ročník festivalu dechových hudeb, který připadá na neděli nakonec představí čtyři velké dechové hudby. Oblíbenou Vysočinku, Novou Lesanku, Rebelku a ozdobou programu bude podle pořadatelů vystoupení kapely Krajanka. „Krajanka je dechová hudba špičkových profesionálních muzikantů z Prahy. Často bývá hostem televizních pořadů jako je Sejdeme se na Vlachovce, Příště u vás, Klub přátel dechovky a mnoha dalších,“ dodal Petr Kletečka. Pro zájemce z Havlíčkova Brodu pořadatelé zajistili autobusovou přepravu. Autobus z Brodu vyrazí ve 13 hodin od budovy České spořitelny. Návrat je plánován po skončení programu.

Ke špičce hudební nabídky folkové a country hudby nejenom v regionu, ale i v celé republice se bezesporu řadí festival Trampský širák. Toho se milovníci této hudby dočkají již příští týden od 24. do 25. srpna. O oblibě festivalu svědčí nejenom stále se zvětšující návštěvnost, ale i opakované ocenění v anketě Zlatá jeřabina. „Pořadatelé letos plánují opět nabídnout divákům komfort v podobě zastřešeného hlediště. Jeho existence v uplynulých ročnících je možná i jedním z důvodů návštěvnické popularity,“ uvedl za pořadatele Pavel Hamáček.

Původní plachtové zastřešení již dosloužilo, a tak organizátoři pro návštěvníky vybudovali nové stylové zastřešené hlediště s více než tisícem míst k sezení. „To je při podobných akcích naprosto ojedinělé. Jak projekční, tak i následné stavební práce byly s ohledem na originalitu a nezbytnou návštěvnickou bezpečnost mimořádně náročné. Z tohoto důvodu nebylo při uplynulém ročníku akce možné ochránit návštěvníky před velmi nepříznivým počasím,“ zmínil Hamáček.

Komfortnějšího zázemí se dočkají i samotní interpreti. Z nich se do areálu Hanesova mlýna chystá třeba skupiny Kamelot, Žalman a spol, Country Ladies, Nezmaři nebo Rangers Band. „Nebude chybět ani tradiční vystupující Jaroslav Samson Lenk se skupinou Hop Trop, kteří stáli u zrodu festivalu a kteří nevynechali doposud jediný z uplynulých ročníků. Dramaturgicky jsme primárně zaměření na folkovou a country hudbu a v této oblasti nabízíme návštěvníkům všechny hvězdy v této oblasti, včetně letošní hvězdy Jarka Nohavici,“ nastínil hlavní protagonisty Pavel Hamáček. Při minulých ročnících ale pořadatelé občas sáhli i do odlišných sfér a překvapili návštěvníky třeba přítomností Karla Gotta, Olympiku, Čechomoru nebo Leoše Mareše. Letos se tak v programu objeví skupina Děda Mládek Illegál Band nebo muzikant Vojtaano. Bohatý program na místě čeká i na nejmenší návštěvníky festivalu.

„To, na čem si festival zakládá nejvíce je pohodová a přátelská atmosféra v překrásné přírodní scenerii Hanesova Mlýna a možnosti vyžití i pro dětské návštěvníky. Festival je jedinečný také tím, že návštěvníci mohou přenocovat přímo v prostorách amfiteátru,“ dodal Hamáček.