Nominováno je celkem deset filmů, mezi nimi i film King Skate. Film vypráví o začátcích českého skateboardingu v 70. letech 20. století, což znamenalo hlavně podomácku sestavená prkýnka, volnost, nekonečný mejdan, adrenalin, pády, zlámané kosti, ale hlavně přátelství „na život a na smrt.“

O divoké jízdě za „prkýnkovou“ svobodou vypráví nový dokument Šimona Šafránka s názvem King skate, který běžel i v českých kinech. Mezi hlavní hrdiny snímku patří i Petr Kotting z Golčova Jeníkova. Ten je jedním ze zakladatelů české skateboardové platformy a také autorem některých unikátních archivních záběrů, které se v dokumentu objevují.

„Poprvé jsem skejt viděl ve Vídni v létě 1968. Táta mi chtěl za odměnu koupit pár angličáků, mě ale fascinovala prkýnka s kolečky. To bylo něco, čemu se nedalo odolat. Měl jsem prkýnko. Jezdil jsem po Praze, asi jediný a asi první,“ vzpomíná na své seznámení se skateboardingem Petr Kotting, který je kromě nadšeného skejťáka také zakladatelem polytechnického kroužku v Golčově Jeníkově, který sdružuje děti se zájmem o stavebnice, modelovou železnici a 3D tisk.