Režisér Marián Polák v něm velkolepě zachytit českou přírodu a divákům ji představuje jako fascinující dobrodružství. První celovečerní film o české přírodě mohou lidé v Klubu Oko shlédnout od 20 hodin.

Planeta Česko je předposledním snímkem letošní filmové sezóny v Oku. Díky nejmodernějším technologiím, hudbě a komentářům českého herce Kryštofa Hádka se mu podařilo vyšvihnout se nad průměr českých dokumentů. Diváci tu mohou sledovat tetřevy tokající za úsvitu, sysly, s nimiž na louce laškují děti, ledňáčka prorážejícího při lovu střemhlav vodní hladinu, lososy putující z českých řek do moře a zpátky nebo užovky v dramatickém zápasu s rybí kořistí. Snímek hledá to, co je jedinečné v každodenním rytmu přírody.

Planeta Česko je vzrušující výpravou za hrdiny, kterými jsou mufloni, zubři, bobři, modrající žabáci nebo kulíšek nejmenší. „Je to film pro celou rodinu, který je zároveň i edukativní a může děti naučit pozitivnímu vztahu ke svému okolí, což považuji za výjimečné,“ říká herec Kryštof Hádek, který Planetě Česko propůjčil svůj hlas.

„Jsem nadšený, že se nám před letní pauzou podařilo do Filmového OKA dostat dokument Planeta Česko, který doslova ohromil diváky po celé naší republice. Budu rád, když s sebou návštěvníci přivedou své děti, kamarády, přátele. Planeta Česko totiž představuje úchvatný filmový zážitek, jenž zobrazuje přírodu kolem nás ze zcela nečekaných pohledů,“ dodal dramaturg Filmového OKA Jiří Svoboda.