Nezapomenutelným se pro studenty Obchodní akademie v Chotěboři stane zřejmě páteční ples v KD Ostrov, vždyť málokdo z jejich vrstevníků se může chlubit tím, že jim na maturitním plese zpíval Richard Krajčo se skupinou Kryštof.

„Přihlásili jsme se loni na podzim do soutěže komerčního radia o nejhezčí logo jejich radiostanice a vyhráli,“ prozrazuje jeden ze studentů Jakub Zámiš.

Žádné šerpy ani stužky

„Jsem ráda, že se to studentům povedlo,“ svěřuje se ředitelka školy Blažena Petrlíková a vzpomíná na dobu, kdy maturovala ona.

Její maturitní ples prý nebyl ničím zvláštní. Snad jen tím, že se konal v době, kdy se studentům netrpěly žádné výstřednosti, natož pak maturitní stužkování a šerpování.

„Těším se a jsem hodně nervozní,“ říká před ceremoniálem studentka Eva Volfová. Jak prozrazuje, absolvovala samozřejmě před plesem návštěvu kosmetičky i kadeřníka. „Těšíte se víc na ples nebo na Richarda Krajča?“ „Samozřejmě na obojí, Krajčo se mi jako zpěvák moc líbí.“ „A je to idol, jakého si vedle sebe představujete?“ „To asi ne, s tak starým klukem bych nechodila.“

Profesorky Blanka Hochamnová a Miroslava Mašová šikovným studentům jejich úspěch přály. Informace, že maturitní ples Obchodní akademie bude netradiční, otevřel ruce sponzorům a na tombole to bylo znát. Ve hře bylo hned 400 zajímavých cen. Podle obou profesorek byl páteční večer poutavou reklamou školy samotné.