„Moc se mi tu líbí, chodím jsem každý rok se svými malými dětmi, které se tady pěkně vyblbnou. A o víkendu pravidelně vyrážíme sbabičkami na nakupování. Zboží je tu levnější než vklasickém obchodě,“ pochvaluje si jedna znávštěvnic, Alena Tvrdíková.

Světelská pouť každý rok přichází sněčím novým. „Ano, objeví se tu dvě nové atrakce. Opět tady máme Breake dance, který minulý rok nebyl a také Labutě pro menší děti. Letos bude chybět Centrifuga, protože o ni nebyl až takový zájem,“ vyvsětluje organizátor pouťových atrakcí František Lagron.

Hlídat bude policie

Na náměstí se pohybují davy lidí, kteří ztrácejí své osobní věci a někdy i své děti. Ve večerních hodinách se pak objevují agresivní lidé v podnapilém stavu. Zvýšená bezpečnostní opatření jsou tedy na místě. To si dobře uvědomuje i světelská radmice, která každoročně dbá na to, aby se lidé na oslavách cítili bezpečně.

„Jako každý rok spolupracujeme sPolicií ČR. Bývá tady i cizinecká policie, pořádková jednotka, dopravní policie a samozřejmě městská policie. Lidé se nemusí bát, jsou vbezpečí,“ zdůrazňuje místostarosta Světlé Josef Böhm.

Svatováclavská pouť je jednou zrámcových akcí, které se letos konají u příležitosti velkolepých slavností, a to 800. výročí od první písemné zmínky o městě.