„Dlouho jsme si lámali hlavu nad tím, jak udělat letošní ročník naprosto boží. Dosud chyběl fenomén, který se drží na výsluní české hudební scény dokonce třikrát déle, než se datuje historie Sázavafestu. V České republice neexistuje nikdo, kdo by Karla Gotta neznal,“ uvedla Andrea Zdarsová, tisková mluvčí Sázavafestu.

Kapacita festivalu je přibližně 18 tisíc lidí. Organizátoři věří, že se jim podaří festival letos i díky Karlu Gottovi úplně vyprodat. Zároveň ale počítají s tím, že lístky budou k dostání ještě i na místě. Kdo chce ovšem ušetřit, ten by si je měl obstarat co nejdříve. V současné době jsou v prodeji za 1 190 korun.

Kromě Karla Gotta se návštěvníci v termínu od 26. do 28. července mohou těšit na kapely Kryštof, No Name, Mirai, Mandrage, Monkey Business či Slza. Dále vystoupí například Ewa Farna, Anna K se svou kapelou, Emma Smetana, Miro Žbirka či Vojtěch Dyk a B-Side Band.

Akci pořádá společnost Udanax. Letos se koná už 18. ročník festivalu, pošesté v zámeckém lesoparku ve Světlé nad Sázavou. V současné době organizátoři dolaďují program.