Tradičně ho najdete ve Světlé nad Sázavou. Jde především o slavnost hudby, tance, krojů a všeho, co k folkoru patří.

V rámci festivalu vystoupí v pátek v divadelním sále od 19.30 hodin Hradišťan & Jiří Pavlica. Od 21 hodin následuje Posezení u cimbálu „skutečně s cimbálem", a to v Městské restauraci. Účinkuje kapela Jak chceš. Účastníci festivalu mají vstup zdarma.

Páteční program Dětského dne však začíná už ráno, a to ve sportovním centru Pěšinky. V divadelním sále vystoupí folklorní soubory pro žáky místních škol, v 10 hodin ale už začne ve sportovním centru přehlídkový program dětských folklorních souborů Pramínky – vítězové krajského kola Zpěváčci 2015.

Hlavním festivalovým dnem je tradičně sobota. Od 8 do 12 hodin se na prostranství před radnicí koná jarmark lidových řemesel. V 9 hodin tamtéž začne propagační vystoupení souborů, na které naváže v 10.30 hodin dechový orchestr místní základní umělecké školy. Ve 14 hodin vyjde průvod souborů od zámku přes náměstí do Pěšinek, pak se uskuteční koncert pěveckého sboru Gaudeamus. Od 15 hodin následuje hlavní festivalový program.

Od 18. do 22. května také školáci ochutnají regionální horácká jídla, protože právě ta budou zařazena na jídelníček školní kuchyně. A v domě pro seniory vystoupí v pátek srbský folklorní soubor.