Čtvrtý ročník začne v sobotu 30. května v Přibyslavi v jedinečném areálu farní zahrady a přilehlé farní stodole. Tou se rozezní první tóny přesně ve 14 hodin a 43 minut.

Jako první zahrají domácí Himbeere Brombeere – šestnáctičlenný orchestr, který představí průřez jazzovou historií i současností.

Následovat bude divadelní představení pro děti všeho věku s názvem Vivi tady nebydlí brněnského souboru Anička a letadýlko. Hot Sisters jsou zpěvačky Alice, Doris a Sofie, které swingovou a bluesovou hudbu nejen zpívají, ale také ji žijí. Na farní zahradě zazpívají své oblíbené písně za doprovodu kontrabasu a klavíru.

Zahraničním hostem a vrcholem festivalu bude kapela Radio Citizen z Berlína. Jejich hudba je stejně pestrá jako složení tohoto osmičlenného tělesa.

„Z jazzových a elektronických základů vyvěrá jedinečný hudební proud, na jehož povrchu můžeme rozpoznat prvky soulu, hip-hopu, groovu, dubu či world music. Tento instrumentální základ pak korunuje zpěv Natalie Greffel.

Bude to neopakovatelný zážitek, v ČR vystoupí Radio Citizen úplně poprvé a také zde představí své nejnovější album pro rok 2015," slibuje za pořadatele Jakub Šnýdl.

Ten prozradil, že program se začíná rodit většinou už začátkem nového roku, ale vždy souvisí s financemi, které se podaří sehnat. „Většinu rozpočtu pokrývají soukromé firmy a podnikatelé z Přibyslavi a okolí, a velmi nám pomáhá i město Přibyslav. Těm patří velký dík!

Dramaturgii festivalu děláme společně se Slávkem Teclem, s kterým celý festival pořádáme," uvedl dále Šnýdl.

Podle něj je základem vždy jedna regionální kapela, jedna známá profesionální a jedna zahraniční. Vždy se tak návštěvníkům představí tři různé barvy z pestré palety jazzové hudby.

Přesto na festival nechodí jen fandové jazzu, ale také rodiny s dětmi, mladí lidé a senioři.

„Kromě hudby máme vždy přichystané vtipné divadelní představení, výtvarné dílny, stánky s regionálními výrobky a s občerstvením. Houpačka je jedinečná právě spojením příjemné rodinné atmosféry s kvalitní hudbou," zdůraznil Jakub Šnýdl.

I letos budou v průběhu odpoledne na farní zahradě připraveny stánky s dobrým jídlem a pitím, se šperky a výrobky z chráněných dílen.

Pro zpříjemnění lelkování budou připraveny výtvarné aktivity, deky, matrace a nafukovací míče a v neposlední řadě relaxační Kneippovy chodníčky.

V ceně vstupenky je i vstup na městskou věž s výhledem na areál festivalu i celé okolí města Přibyslav.

Kateřina Malá