„Jde o kapelu s vysokou uměleckou úrovní a širokým žánrovým záběrem. Přivezou s sebou netradiční repertoár, který je inspirován lidovými tradicemi. Vůdčí osobností Hradišťanu je od roku 1978 hudební skladatel Jiří Pavlica,“ uvedl jednatel kulturního zařízení v Havlíčkově Brodě Tomáš Hermann.

Záběr Hradišťanu přesahuje hranice hudebních žánrů a spolupracuje s osobnostmi různých kultur celého světa. „Jsou častým hostem domácích, ale i zahraničních festivalů tradiční, alternativní ale i vážné hudby,“ dodal Hermann. Hradišťan spolupracuje s rozhlasem, televizí i filmem a koncertoval na čtyřech kontinentech. Natočili více než 30 hudebních nosičů. Jsou nezaměnitelným hudebním tělesem na české i mezinárodní scéně. Není tedy divu, že se po vstupenkách za 420 korun rychle zaprášilo.

Kromě Jiřího Pavlici, který zpívá a hraje na housle, v kapele vystupuje zpěvačka Alice Holubová, dále David Burda, Milan Malina, Roman Gill, Milan Gablas či Josef Fojta. V kapele hrají tito muzikanti na klarinet, flétny, cimbál, kvinton, kontrabas, klávesy a perkuse.