Celkem se v sále havlíčkobrodské ZUŠky vystřídalo 200 hudebníků. „Letos se přihlásilo celkem šestačtyřicet souborů, což je téměř dvojnásobek počtu, který býval v předchozích letech,“ porovnal ředitel školy Jindřich Macek.

Výkony soutěžících posuzovaly odborné poroty, které tvořili učitelé z jednotlivých základních uměleckých škol. Dopolední skupiny hodnotili Jan Brožek, Pavla Hůšová, Dana Slavíková, Váslav Sobotka a Leoš Drahotský. Odpolední porota pak byla ve složení Rudolf Beran, Luděk Tlach, Josef Brožek, Štěpán Husák a Tomáš Vodrážka. Tajemnicí obou porot byla Eva Rydlová.

Výherci si odnesli diplom, nějaké sladkosti a především postup do ústředního kola, které se bude konat ve dnech 25. – 28. dubna v ZUŠ Liberec. Mezi postupujícími je celkem třináct týmů, a to z havlíčkobrodské, jihlavské, polenské, humpolecké a bystřické základní umělecké školy. V případě, že bude možné přijmout v celostátním kole z kapacitního hlediska ještě dalšího účinkujícího, je na postup navrženo i Kvinteto s bicí soupravou ze ZUŠ G.Mahlera Humpolec.

Jana Satrapová z Městského úřadu Světlá nad Sázavou ukazuje projektovou dokumentaci vypracovanou k záchraně nemovité kulturní památky města.
Město Světlá nad Sázavou pečuje o nemovitou kulturní památku

Krajské kolo v komorní hře s převahou dechových nástrojů se koná v Havlíčkově Brodě pravidelně. „Vlastně je to taková tradice, která trvá už dvě desetiletí,“ potvrdil Macek.

Výhodou brodské školy je i revoluční sál, který poskytuje takřka ideální podmínky při poslechu hudby. „Při přestavbách v roce 2017 se tam upravilo akustické prostředí tak, že zvuk proudí difuzně. To znamená, že se odráží od stěn a zvuk se různě láme tak, aby bylo podobné akustické pole jak vpředu, tak vzadu. Dá se říct, že tady máme ideální podmínky třeba i pro nahrávání,“ pochlubil se Macek.

Pohádkový týden v přibyslavské knihovně
Knihovnu v Přibyslavi obsadili permoníci. Děti s nimi plní zábavné úkoly

Postupy do ústředního kola

Klarinetové trio (ZUŠ J. V. Stamice,Havlíčkův Brod)

Saxofonové kvarteto (ZUŠ Jihlava)

Dechové trio (ZUŠ J. V. Stamice,Havlíčkův Brod)

Saxofonové kvarteto (ZUŠ Polná)

Trio KPZ (ZUŠ Jihlava)

Kvarteto zobcových fléten (ZUŠ Jihlava)

Kvarteto (ZUŠ G.Mahlera, Humpolec)

Žesťové kvarteto (ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem )

Hornové trio ZUŠ Jihlava (ZUŠ Jihlava)

Trio (ZUŠ G.Mahlera, Humpolec)

Žesťové kvinteto ZUŠ Jihlava (ZUŠ Jihlava)

TUBUS ZUŠ Jihlava (ZUŠ Jihlava)

TRP - TRB ZUŠ Jihlava (ZUŠ Jihlava)

Návrhy na postup do ústředního kola

Kvinteto s bicí soupravou (ZUŠ G.Mahlera, Humpolec)