Česká filharmonie koncertovala napříč Spojenými státy v New Yorku, Washingtonu, Chicagu, San Francisku a dalších místech. Ve dnech 27. a 28. října 2018 vystoupila v New Yorku ve slavné Carnegie Hall pod taktovkou šéfdirigenta ČF Semjona Byčkova. Ve Washingtonu převzala ČF cenu Antonína Dvořáka.

Jana Brožková.Zdroj: Archiv město Havlíčkův Brod„Jedná se o neuvěřitelný úspěch, kterého si velmi vážíme a ceníme. Jana Brožková pochází z Havlíčkova Brodu, kde navštěvovala tehdy ještě lidovou školu umění, dnes školu J.V. Stamice, ve třídě svého otce, uznávaného pedagoga hry na dechové nástroje Josefa Brožka,“ informovala Erika Benešová za město Havlíčkův Brod.

Již během studií na pražské konzervatoři na sebe upozornila vítězstvím v mezinárodní rozhlasové soutěži Concertino Praga 1983 a v roce 1989 získala absolutní vítězství a zvláštní cenu na Europäischen Musikpreis Zürich. Na soutěži Pražského jara 1991 obsadila 3. místo a její soutěžní dráhu uzavírá 1. cena na světové IDRS Gillet Competition 1997 Evanston v USA.V té době už vystupovala jako renomovaná sólistka doma i v zahraničí a věnovala se komorní hře v souborech In modo camerale a Afflatus Quintet, který získal prestižní 1. cenu v respektované soutěži ARD München v roce 1997.

„O roku 1987 působila 15 let jako sólo hobojistka Symfonického orchestru Českého rozhlasu a její nahrávky hobojových koncertů a dalších skladeb pro hoboj jsou cenným materiálem rozhlasového archivu. Od roku 2002 je první hobojistkou České filharmonie a zároveň vyučuje hobojovou hru na Hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze,“ doplnila Benešová.