Na uvedení silné hry Božská Sarah o životě francouzské herečky si musela Iva Janžurová počkat. Dvacet let totiž zvažovala, zda je ten správný čas na splnění si profesního snu. Svůj sen si splnila před přibližně dvěma lety. Režie se ujala Alice Nellis, která s Janžurovou v té době připravovala ve Stavovském divadle představení Audience u královny.

„Asi je to netrpělivé, toužené, ale i obávané rozhodování mnoha hereček, jak a kdy vyprostit z nádherného scénáře Johna Murrella svoji kreaci, svoji představu o Sarah Bernhardtové. V rozmarném dialogu ze závěru hry říkají si ona a Oscar Wilde: Myslíte, že lidé, kteří budou žít po nás, vlastně už žijí, že ti lidé nové doby pochopí, co jsme byli zač, v co jsme doufali, co jsme chtěli dokázat? Že pochopí to naše radostné sobectví, radostnou nevědomost?” uvedla pro Divadlo Kalich herečka Iva Janžurová.

V komorním představení se po jejím boku objeví také Kryštof Hádek nebo Igor Orozovič v roli oddaného asistenta a sekretáře Georgea Pitoua. Ten byl i ve skutečnosti nedílnou součástí života legendy francouzského divadla. Vstupenky jsou v předprodeji za cenu od pěti set korun dle místa.