Jmenuje se Muzikantský a zajímavý je tím, že na něm vystupuje ne jedna, ne dvě, ale dokonce čtyři hudební skupiny. K tomu jedna akordeonová, a připravena jsou i dvě předtančení.

Ples se koná v sobotu 24. března od 20 hodin ve velkém sále Kulturního domu Ostrov v Havlíčkově Brodě. Předprodej vstupenek je v prodejně Sklenářství Slanina v Havlíčkově Brodě, telefon 603 145 868.

Těšit se mohou příchozí na kapelu Havlíčkobrodská 12 a Amix (obě Havlíčkův Brod), Jarda Hypochondr a Divná parta, chotěbořský Polyvox a  havlíčkobrodský Akordeon Pohoda. Předtančení má pod palcem jihlavský akrobatický rock´n´roll Elvis a taktéž jihlavská taneční skupina Ištar.

Předprodej vstupenek je sice trochu slabší než v minulých letech, ale šéf kapely Amix a dechovkové Sklenařinky Milan Slanina, který je hlavním pořadatelem plesu, to přičítá i tomu, že loni byla velkým tahákem večera kapela Turbo. „Navíc se letos sešly tři klasické plesy v březnu,“ dodal s tím, že pětistovka lidí, která i s účinkujícími dorazí, je pro sál Ostrova tak akorát.

Na úvod dechovka

Před dvěma lety začali organizátoři plesu upřednostňovat model, kdy v úvodu večera hraje dechovka, pak taneční muzika. „Následuje tahák večera Jarda Hypochondr a pak se dohrává. Tohle se osvědčilo,“ potvrdil Milan Slanina. Kapelu, která jednou na plese vystoupí, osloví znovu nejdřív za tři roky. Při výběru sahá spíše po tradičních plesových, protože na „Muzikantský“ chodí i střední generace.

„Nechceme to směrovat do tvrdší muziky. Kapel je to hodně, ale mám pocit, že teď hrají všichni všechno, dřív to bylo víc rozdělené na plesové a zábavové kapely,“ vysvětluje muzikant, který se v branži pohybuje přes 40 let.

(han)