Stejně jako v loňském roce se koná v Klubu Oko a divákům nabídne šest současných dokumentárních filmů zajímavé hosty. Otevře také běžně nepřístupné prostory.

Už ve čtvrtek mohli diváci vidět film Počátky. Večer se pak promítal snímek S chutí do toho, který se zabývá letošním hlavním tématem festivalu – prací.  Pátek pak divákům nabídne netradiční zážitek – oba filmy se budou promítat v dlouho zapomenutém prostoru foyer bývalého kina Oko, kam se za běžných okolností nemůžou podívat.

„Na programu je od 18 hodin film Mých posledních 150 tisíc cigaret, ve dvacet hodin pak začíná nejnovější snímek Zdeňka N. Bričkovského Raduga Slavnost duhy," láká organizátor festivalu Radek Halamka.

Poslední den festivalu sobota – nabídne v podvečer film Projekt příroda, ve kterém se britský filmař David Bond rozhodne pomocí propracované reklamní kampaně nalákat děti od televize a tabletů zpátky do přírody.

Ke konci festivalu pak pořadatelé přivítají zahraničního hosta, i když jen elektronicky. „Skrze videohovor se spojíme se účastnicí nedávných protestů v Kyjevě Irynou Pompou. Diskuze zejména o současném dění na Ukrajině a doplní festivalový dokument Ukrajina není bordel vyprávějící příběh aktivistické skupiny Femen," uzavírá Halamka.

Další informace na www.jedensvet.cz/2014/havlickuv-brod.

(ora)