Jeho zahájení se letos uskuteční v divadelním sále AZ Centra (bývalá ZŠ Rubešova – pozn. aut.), kde na návštěvníky čeká i originální výzdoba.

„Cílem letošního ročníku je pomoci divákům prasknout bubliny, ve kterých všichni z nás občas žijeme. Praskání bublin bude probíhat nejen skrze promítané dokumenty a diskuse se zajímavými hosty, ale i reálně za pomoci „antistresové" bublinkové fólie, která tvoří hlavní vizuální prvek letošního festivalu," vysvětluje organizátor brodského Jednoho světa Radek Halamka. Ten dodal, že každý z diváků, který si zakoupí akreditaci na celý festival, dostane svůj osobní dílek fólie, na kterém může sledovat počet odhozených předsudků.

Festival odstartuje v pátek v 17:30 hodin dokumentem Cukr blog, který přijede představit režisérka Andrea Culková.

„Pokud si občas říkáte, že bez cukru se cítíte zcela bez energie a snad jste na cukru až závislí, tak možná nebudete daleko od pravdy. Myslíte si, že je možné o cukru přemýšlet jako o droze? Přijďte se o tom pobavit přímo s režisérkou tohoto odvážného dokumentu," láká Halamka.
Páteční program pak zakončí od 20 hodin snímek Lovu zdar! režiséra Jaroslava Kratochvíla, který humorně vypráví příběh člověka, jako pána tvorstva. O víkendu se festival přesune do klubu Oko, kde divákům nabídne dalších pět filmů a také doprovodný program MyStreetFilms. V sobotu se bude promítat Bob Marley se vrací domů, Bojovníci ze severu a Dron, v neděli ThuleTuvalu a Ukrajinské hlasy.
Více informací najdou všichni zájemci na www.facebook.com/JedenSvetHavlickuvBrod, nebo na www.jedensvet.cz/havlickuv-brod.