Příběh malé Natálky obletěl celý region a u veřejnosti se setkal s obrovskou vlnou solidarity. S cílem zaplatit dívce náročnou léčbu, díky níž by mohla chodit, vznikla řada benefičních akcí i veřejná sbírka. Na jejím účtu se během tří měsíců sešlo bezmála osm set tisíc korun.

Osud čtyřleté dívky oslovil také zdejší kapelu Vosa rock. Ta každý rok pořádá jarní zábavu pro dobrou věc. „Říkali jsme si, že by se zase mělo něco udělat, už jen pro tu fajn atmosféru, která se na takových akcích šíří. Ale hlavně pro někoho, kdo potřebuje naši pomoc,“ uvedli členové kapely, která funguje od roku 2003.

Celý sobotní koncert kapela věnuje nemocné holčičce ze Ždírce nad Doubravou. „Na pomoc a léčbu Natálky věnujeme celý výdělek, sponzorské dary firem a jedinců, honorář kapely i zvukařů. Z minulých akcí stejného duchu víme, že to bude vynikající zábava a že tam budou ti nejlepší hosté,“ doplňují členové kapely.

K výdělku z benefiční akce své příspěvky připojila také řada firem z okresu včetně havlíčkobrodské společnosti Amylon. „Jsme nadšení, jací jsou všude lidé. Všem moc děkujeme a doufáme, že jim budeme moci poděkovat osobně v sobotu v České Bělé,“ radují se ze štědrosti dárců členové kapely a zvou na akci širokou veřejnost. „Natálčin úsměv nám všem bude odměnou,“ dodávají.

Se svou nemocí se Natálka pere statečně. Po vyzkoušení nejrůznějších druhů léčby a cvičení podstoupila měsíční terapii na nové neurorehabilitační klinice Axon v Praze. Po ní se dostavily první výsledky. „Tato terapie je velice intenzivní a pomáhá dětem se získáním rovnováhy a posiluje svaly celého těla. Natálka se během léčby posunula velkým krokem vpřed,“ popsali Natálčiny rodiče. Terapie na klinice je ale velmi finančně náročná a zdravotní pojišťovna ji nehradí. Bez pomoci by si ji rodina dovolit nemohla.

Koho by zajímal příběh Natálky, její léčba i její pokroky, může se podívat na web www.pronatalku.cz, kde jsou také informace o možnostech, jak pomoci.