Už v pondělí 1. února dorazí dvě dámy českého hudebního nebe – Marta Kubišová a Aneta Langerová, aby představily původní český komorní muzikál Touha jménem Einodis. Ještě stále mají lidé možnost zakoupit si na historicky první muzikál ve Světlé nad Sázavou vstupenky.

Na co si již naopak vstupenky zakoupit nelze, je hokejová show HC Světlá versus HC Olymp. Zábavný pořad na ledě, který se koná 19. února, je již zcela vyprodaný. „Nejedná se pouze o hokejové utkání, nýbrž o zábavu se vším všudy. Umění ledního hokeje, pěvecká vystoupení, ale také legrační herecké dovednosti osobností týmu HC Olymp, urputné boje u mantinelu mnohdy končící legračními šarvátkami, a dokonce ani o hromadné bitky nebude nouze," slibuje šťastným majitelům lístků ředitelka KyTICe Jana Kupčíková.

Dlouhý, široký a krátkozraký je úžasná hra, kterou doveze Divadlo Járy Cimrmana 12. března. Divadelní pohádka pojednává o strastiplném putování, jehož cílem je vrátit princezně Zlatovlásce její ženskou krásu. „Jezdí k nám diváci i z Havlíčkova Brodu, Ledče nad Sázavou či Humpolce, a na Cimrmana i lidé až z Prahy," prozradila ředitelka Jana Kupčíková a vypočítala další kulturní lahůdky: 13. dubna vystoupí Věra Špinarová & band Adama Pavlíka. Lístky na tento již téměř vyprodaný koncert kupovali lidé už coby vánoční dárek, a podle informací z pokladny ho dostávaly pod stromeček především ženy od mužů, na rozdíl od lednového pořadu s Janem Krausem, který byl častěji dárkem žen pro muže.

Výstava neprofesionálů

V květnu se milovníci dobré hudby mohou těšit na Janice Harrington, americkou lady jazzu, blues a gospelu. „Mimo jiné na měsíc květen připravujeme výstavu děl výtvarníků neprofesionálů ze Světlé nad Sázavou a okolí. Koná se každoročně už víc než padesát let," doplnila program Jana Kupčíková. V závěru května se pak do města přiřítí Caveman, který divákům natvrdo ukáže zásadní rozdíly mezi ženami a muži, a rozesměje je až k slzám.

Hana Tonarová