Stalo se tak vůbec poprvé v letité historii pivovaru.

Jednalo se skutečně o den plný dobré zábavy, které nechybělo kvalitní jídlo a lahodné pití se začátkem deváté dopoledne a konče se svátečním večerem.

Nádvoří pivovaru patřilo klasickému farmářskému trhu a potažmo i pestrému kulturnímu programu.

Zřejmě vzniká  nová tradice

„Při výběru programu jsme chtěli dát návštěvníkům, jak se říká, od všeho něco dobrého, aby byli u nás v pivovaru spokojeni. To se nám podle velkého zájmu veřejnosti podařilo splnit, a tak mimo již známých Slavností piva Rebel na náměstí vzniká Svatováclavskými trhy nová tradice přímo v areálu pivovaru," zdůraznila ředitelka pivovaru Jana Ambrožová.

To se povedlo a návštěvníci zde nejen dobře nakoupili od farmářů, pobavila je kapela Fortuna, úspěšná harmonikářka Jana Blažková a velmi se líbily ukázky aerobiku. Závěr patřil vystoupení kapely The Baskers.
Takovou pomyslnou třešničkou na dortu celého svátečního dne bylo speciálně uvařené nové pivo s názvem Svatováclavský drsoň.

A jakými přednostmi se chlubí Svatováclavský drsoň? Jak vysvětlil sládek Pavel Pilař, vyznačuje se vyšší hořkostí, kořenitým až citrusovým aroma. Má 14 stupňů a jeho zvláštností je dávkování chmele do vařícího piva.

Z návštěvníků, kterých dorazilo opravdu hodně, ohodnotila Svatováclavského drsoně i Lucie Dvořáčková z Havlíčkova Brodu. A pivo chutnalo.

„Jsem přesvědčena, že drsoň bude pro návštěvníky opravdu příjemným překvapením. Pivo je sice hořčí, ale o to více chutnější. Navíc, při posezení s přáteli rychle z půllitru ubývá.

Při několika exkurzích se zájemci také dozvěděli vše o tom, jak se vaří pivo.      

Jaroslav Švanda