V podkroví kavárny se bude scénicky „číst" kniha Usaina Bolta Můj příběh: 9:58. Akci pořádá Krajská knihovna Vysočiny a Stolová společnost praotce Broda. Účinkovat budou Alan Novotný a Lukáš Hejlík. Předprodej vstupenek je v m-centru krajské knihovny, vstupenky není možné si rezervovat.

LiStOVáNí střílí do dalších neobjevených žánrů a tentokrát hned do dvou: do sportovní literatury a životopisu. Kniha vypráví o nejrychlejším sprinterovi všech dob Usainu Boltovi – nejrychlejším člověku na světě. „Tohle mě vážně nikdy neomrzí poslouchat," libuje si trojnásobný olympijský vítěz v úvodu jedné z nejlepších sportovních knih, jaká v poslední době vyšla. Dobře ilustruje, proč je jamajský šampion jedním z nejsympatičtějších lidí mezi světovou sportovní špičkou.

Málokomu se podařilo v knižní podobě zachytit duši a přemýšlení špičkového sportovce tak důkladně a podrobně. „LiStOVáNí společně s Usainem zaběhne nejrychlejší závod své kariéry, ale nebojte, bude to trochu delší než 9:58," říká Ladislav Vondrák, majitel Kavárny U Notáře, a dodává, že pozoruhodná kniha má i pozoruhodnou váhu: 1,58 kilogramu!

Kateřina Malá