Dvojkoncert začne večera o půl osmé v zámeckém lesoparku.

„Festival nově ve středu 3. srpna přidává nultý den, který publikum rozehřeje ve velkém stylu. Nenechte si ujít nezkrácená vystoupení několikanásobné české slavice Lucie Bílé a výborného muzikálového a rockové zpěváka Kamila Střihavky," podotkla mluvčí Sázavafestu Nikol Poselová. Dodala, že areál se pro festivalové fanoušky otevře už v pět hodin odpoledne.

Jako první se na středečním koncertu představí Kamil Střihavka. S kapelou Leaders si připravil rockovou show se všemi hity jeho kariéry. Mezi ně patří například píseň Země vzdálená, pod kterou jsou podepsaní i Michal Pavlíček (Pražský výběr) a Ota Balage (Tango). Kamil Střihavka účinkuje v několika muzikálech, nezapomenutelný je hlavně jeho Ježíš v české verzi rockové opery Jesus Christ Superstar.

LUCIE S MALÁSKEM

Po Kamilu Střihavkovi bude scéna v zámeckém lesoparku patřit zpěvačce Lucii Bílé, která do Světlé přijede s kapelou Petra Maláska. I ona si nachystala vystoupení, v němž nebudou chybět její nejznámější písně napříč kariérou.

Pokud se novinka v podobě koncertu před začátkem festivalu osvědčí, chtějí z ní pořadatelé Sázavafestu vytvořit novou festivalovou tradici.
Letošní šestnáctý ročník Sázavafestu se bude konat tento týden od čtvrtka do soboty. Pořadatelé opět namíchali multižánrový koktejl. Mezi hlavními hvězdami zazáří jména jako Morcheeba, Graham Candy, No Name, Chinaski, Jelen, Ewa Farna nebo Xindl X a mnoho dalších.

Vstupenky v předprodeji vyjdou na 490 korun, na místě budou stát 540 korun.

Zuzana Hinková