V letošním programu výstavy byla pro návštěvníky připravená i jedna novinka. „Sociální pracovník Domova Háj Radek Kalfus zájemcům přiblížil aktuální proces transformace sociálních služeb a vysvětlil jim, jakým způsobem se klienti připravují na stěhování do nových lokalit,“ uvedla Andrea Šeredová z Domova Háj.

„Ukázal jim i návrhy nových domů, které budou stát nejen v Ledči nad Sázavou, ale také ve Světlé, Havlíčkově Brodě, Golčově Jeníkově a Chotěboři. Informoval o současném stavu výstavby domů a zodpovídal otázky. Příprava klientů na využívání nových služeb v domech a zvyšování odborných kompetencí pracovníků, kteří jim poskytují podporu, je součástí dvouletého projektu Na cestě, který Domov Háj realizuje od 1. září letošního roku,“ doplnila Šeredová.

#clanek|4282452

Na výstavu se přijeli podívat i klienti, kteří již žijí v komunitním bydlení ve Světlé nad Sázavou. „Jsem ráda, že jsem jela, líbily se mi nejen výrobky, ale i punč byl výborný,“ svěřila se klientka, která se loni v únoru z domova přestěhovala do Světlé. „Máme teď více možností, jak trávit nejen volný čas,“ dodala.