Podle Jana Schneidera nacismus a antisemitismus jsou přítomny v myslích mnoha Evropanů. „Nahrává tomu bohužel i tendence stavět Hitlera nejprve na roveň Stalinovi, a potom dokonce mluvit o tom, že chtěl Evropu bránit před komunismem. Ti zmatenci, co to tvrdí, pomíjejí, že ta Evropa by byla bez Slovanů. V tomto kontextu posuzuji i tyto odporné vydavatelské excesy,“ konstatuje Schneider s tím, že trestněprávní orgány k tomu sice zaujmou nějaké stanovisko, ale z jeho pohledu je důležitější, jak se k tomu postaví veřejnost.

„Ocenil bych, kdyby lidé toto nakladatelství i jeho produkci bojkotovali, stejně jako ty majitele. Aby se s nimi nebavili, aby je prostě společnost postavila viditelně na samý okraj, kam patří. To se ale dá udělat v naprostém tichu, aniž by se těm antisemitům a neonacistům dělala reklama, protože oni právě touží po jakékoliv, i negativní publicitě,“ zdůraznil Schneider.

Jak dodal, sice chápe, že mnozí cítí potřebu se k tomu vyjádřit v médiích. „Ale tak se dostává těm odporným lidem i jejich hnusným knihám právě té pozornosti, po které touží. Tím pádem se o těch knihách dozví mnoho dalších pošuků, a budou se po nich pídit, a jejich cena i odbyt vzroste, a nakladatelé budou mít finanční úspěch a budou vydávat další odporné věci,“ vysvětluje Schneider a dodává: „Je to těžko řešitelný problém, ale je potřeba mluvit nejen o něm, ale i o důsledcích toho, jak se o něm mluví.“