Paulovou a Zedníčka si určitě mnozí vybaví jako ideální dvojici, která se perfektně doplňuje hlavně v silvestrovských pořadech. Není se čemu divit, vždyť se znají dobrých čtyřicet let!

„Poprvé jsme se potkali při natáčení jednoho seriálu,“ vzpomíná Jana Paulová. „S partou hereckých kolegů mě tehdy večer vodili po všech hospodách. Lili do mě víno, já, chudák nevinná, jsem ani nevěděla, že je to alkohol. Samozřejmě že jsem pak zvracela po všech příkopech,“ směje se a přiznává, že ji tak vlastně Čmaňa, jak Zedníčkovi přezdívají, poznal se vším všudy.

Mimochodem, proč právě Čmaňa, kde se to vůbec vzalo? „To je zásluha Bolka Polívky. Tato historka nemá žádnou pointu, nedává smysl, přesto je však oblíbená,“ upozorňuje Zedníček. Když ho prý Bolek poprvé spatřil, říkal: Nazdar Čmaňo, pojď sem, Čmaňo. „Proč mi říkáš, Čmaňo, zeptal jsem se ho. On: Vždyť se na něho podívej, to je celá Janžurová,“ popsal historku, která od té doby vešla do hereckých dějin.

Osm set hodin v posteli

Oba herci rádi cestují, poznávají nejenom tuzemsko, ale i daleké země. Hlavně Jana Paulová, ač se to na první pohled nemusí jevit, je velký dobrodruh. „Ráda cestuji sama a nejlépe do míst, kde ještě žádnou blondýnu z Prahy neviděli,“ prozrazuje. Strach prý nemá. „Asi bych se tím neměla chlubit, ale zatím si ještě nikdo na mě nic nedovolil. No, ani se nedivím, v mém věku,“ směje se. Má ráda Asii nebo Indii. A podívala se už například i do Nepálu.

Oba dva herci si spolu skvěle rozumí, jak na divadelních prknech, tak i v soukromí. Ladí jim to spolu tak, že si mnozí myslí, že to mezi nimi pořádně jiskří. „Není to tak. My důsledně spolu nic nemáme. Ale pravdou je, že Pavel je chlap, se kterým jsem strávila nejvíce času v posteli než s jakýmkoliv jiným mužem doteď,“ říká bez obalu. Zedníček a Paulová totiž spolu účinkují v úspěšném představení Bez předsudků, kde téměř celou dobu hrají v posteli. „Dosud to dělá asi osm set hodin s jedním chlapem. Ale zase je to za peníze,“ se smíchem vypráví.

Pavel Zedníček exceluje také v dabingu. Mnozí si jej spojují se seriálem Ženatý se závazky nebo Krok za krokem. Občas hraje na klavír, a dokonce vydal knížku. „Nedá se říct, že jsem ji napsal, akorát upravil. Já totiž nejsem schopný napsat ani dopis,“ přiznává. To Jana Paulová si dílkem Jak běžet do kopce splnila svůj dávný sen.

V Tančírně Panského domu v Chotěboři zaznělo ještě mnoho dalších historek. Zhruba dvouhodinový program zpestřil svým vystoupením kytarista David Jakubec a svými imitátorskými dovednostmi moderátor večera Libor Petrů.
Další podobný večer chystají pořadatelé v Panském domě na 28. května, a to besedu s populárním glosátorem, novinářem, spisovatelem a moderátorem Ivo Šmoldasem. Sekundovat mu bude Jana Rychterová.