Soutěže se zúčastnilo celkem čtrnáct stromečků ze třinácti obcí, které jsou sdruženy v MAS Havlíčkův kraj. „Všechny stromečky byly opravdu krásné a rozdávaly radost. Se ziskem 83 hlasů zvítězil stromeček z Místní knihovny Sobíňov,“ popsala Jaroslava Hájková, ředitelka MAS Havlíčkův kraj.

Stromečky byly tentokrát vystavené v Galerii Doubravka ve Ždírci nad Doubravou, který soutěž vyhrál loni. O nejlépe nazdobeném symbolu Vánoc rozhodli, stejně jako v předchozích letech, sami návštěvníci galerie. „Do Galerie Doubravka se na výstavu vánočních stromečků přišlo podívat více jak 500 návštěvníků,“ vyzdvihla Hájková.

Kromě knihovnic se ale na stupních vítězů umístily i děti ze sobíňovské základní mateřské školy. „Zadařilo se a mám z toho opravdu radost. Je to o lidech, kteří tady žijí,“ neskrýval nadšení starosta Sobíňova Miloš Starý. Podle pravidel soutěže by se tak další ročník měl konat právě v Sobíňově.

Pro Sobíňov to však není první výhra. Prvenství si totiž odnesli už v roce 2015. „Od začátku soutěže se mezi soutěžícími objeví alespoň jeden stromeček ze Sobíňova. Je to pěkná akce a pro někoho může být i inspirací na Vánoce,“ pochválil Starý.

Celkové pořadí soutěže Bez stromečku nejsou Vánoce:

1. Místní lidová knihovna Sobíňov – 83 hlasů (1. místo)

2. ZŠ a MŠ Sobíňov – 77 hlasů (2. místo)

3. MŠ Vatín – 71 hlasů (3. místo)

4. Obec Sazomín – 61 hlasů

5. Obec Studnice – 57 hlasů

6. Obec Chlumětín - 42 hlasů

7. Svratka – 34 hlasů

8. SDH Oudoleň - 27 hlasů

9. Obec Slavětín – 25 hlasů

10. Kameničky - 15 hlasů

11. Dlouhá Ves – Marie Maříková a děti SDH Dlouhá Ves – 13 hlasů

12. Kulturní zařízení města Přibyslav – 8 hlasů

13. - 14. Obec Cikháj – 4 hlasy a ZŠ Havlíčkova Borová – 4 hlasy