Jedním z nich bude také Světlá nad Sázavou. V tamním divadelním sále přítomné Bende vánočně naladí v neděli 6. prosince od 18 hodin.A velkorysý koncept koncertu nabídne vystoupení řady hostí včetně Richarda Tesaříka z Yo-Yo Bandu, Michala Grombiříka s cimbálem a náctiletého objevu Víti Štaigla. S těmito hvězdami vystoupí na jedno pódium také světelský dětský pěvecký sbor Cantica.

Právě letos připravil Petr Bende zatím své největší turné, i když koncerty v období adventu u něj nejsou žádnou novinkou – vyráží už po devatenácté. Letos se ovšem rozhodl pro zásadní inovaci – představí se mladý mistr sólového cimbálu Michal Grombiřík a kapelu doplní desetičlenný dechový Big Band. Vůbec poprvé tak dojde ke spojení kapely Petra Bendeho, big bandu a cimbálu, celkem ho tedy doprovází 17 hudebníků. A po celé turné bude hostovat zakladatel legendární skupiny Yo-Yo Band Richard Tesařík, který zazpívá své největší hity a zazní i duet s Petrem Bende. Velkou příležitost představit se a zahrát si před vyprodanými sály dává Bende svému objevu, 13letému chlapci, písničkáři Víťovi Štaiglovi.

„Oslovila jsem Agenturu Petra Bendeho, protože jsem věděla, že chystá velké vánoční turné se spoustou zajímavých hostů. Velice se mi líbila i myšlenka vystoupení místního dětského pěveckého sboru spolu s Petrem Bende. Ozval se mi sám Petr, s tím, že už mají turné naplánované, ale jelikož ve Světlé ještě nehrál, rád by to napravil. Zrušil tedy jeden plánovaný koncert a přesunul ho do Světlé, dokonce nám vyhověl i s termínem," prozradila Adéla Hrochová ze světelské kulturní organizace KyTICe. Ta oslovila také místní základní uměleckou školu, která se svým sborem Cantica vystupuje ve městě i okolí při nejrůznějších příležitostech.

„Myslím, že vánoční koncerty jsou vždycky trošku jiné než ostatní. Nejde jen o to, stihnout mezi jedním a druhým pracovním dnem taky nějakou kulturu. Diváci přicházejí víc natěšení a jaksi slavnostněji naladěni. Jako by si v té době udělali i víc času pro sebe, svoje blízké a hlavně svoje myšlenky a pocity. Jsou ochotnější vnímat a prožívat. Ale ze zkušeností se mi zdá, že to platí i pro umělce a nás pořadatele," dodala ředitelka KyTICe Jana Kupčíková.

Hana Tonarová