Zpěvák, který v minulosti účinkoval v kapelách Precedens nebo Arakain, se v Chotěboři se svými muzikanty představil v akustickém provedení.

Zajímavostí je, že na postu kytaristy se objevil Ondra Pátek, který má širokou a rozvětvenou rodinu právě v Chotěboři.

„Toto všechno jsou Pátkovi," ukázal po koncertu směrem k početné skupině jeho fanoušků.

Před vyprodaným sálem (pro velký zájem se v kině musely ještě přidat židle) se Petr Kolář představil ve skvělé kondici. S publikem vtipně konverzoval, čímž vystoupení dostalo nečekaný ráz.

„Chcete se mne na něco zeptat? Klidně se ptejte, na vše rád odpovím," vyzval hned na úvod lidi v kinosále. Pravdou je, že téměř žádné otázky nepadly, ale i touto výzvou se však vytvořilo mezi zpěvákem a publikem jakési zvláštní pouto.

Dynamická tancovačka

Po dvouhodinovém nabitém koncertu se Petru Kolářovi podařilo lidi dokonce zvednout ze židle a přimět k tanci. A to při písničce, u které by to jen málokdo čekal: Ještě, že tě, lásko, mám. Může za to překvapivé aranžmá, které pomalou skladbu změnilo v dynamickou tancovačku.

Zpěvák a hudebník, který například umí hrát na bicí, klavír i kytaru – sám říká, že nic neovládá dokonale, ale když je potřeba, dokáže si s tím poradit – si ve čtvrtek střihl Schelingera i píseň z repertoáru Beatles. Nechyběl ani kousek blues či bluegrass ve stylu Druhé trávy.

Velké plus si u Chotěbořáků získal i tím, že po koncertu přišel za svými fanoušky do fojeru, jak vtipně poznamenal, a rozdával podpisy či se s nimi fotil.

„Byla tady super atmosféra, nečekal jsem to. Jsem opravdu dojatý," svěřil se při odchodu.

Erika Nováková