„Ve stejném termínu se bohužel konají i komunální a senátní volby, ale termín veletrhu byl znám podstatně dřív než termín voleb a zájem vystavovatelů kvůli volbám rozhodně neklesl,“ oznámila s radostí ředitelka a hlavní pořadatelka Podzimního knižního veletrhu Markéta Hejkalová.

Naopak, zájem vystavovatelů je letos rekordní! Ke dni uzávěrky (31. srpnu) je přihlášeno 165 vystavovatelů a zbývají jen dvě malá tržní místa.

Mottem veletrhu je Století samoty, což odkazuje ke stému výročí rozpadu Rakouska-Uherska a vzniku Československa. Na veletrh proto přijede několik spisovatelů ze zemí bývalé monarchie, jejichž knihy vycházejí česky. Kromě již zmíněných to bude Josef Haslinger, rakouský prozaik, dokumentarista a bývalý předseda německého PEN klubu. Těmi hlavními hvězdami jsou na veletrhu ovšem čeští autoři.

Kromě již zmíněných se na čtenáře těší například Václav Větvička, Irena Dousková, Radim Uzel, či Michal Viewegh.
„Nebudou chybět ani autoři knih, spjatých s Havlíčkovým Brodem a Vysočinou, například Michal Kamp a Milan Šustr (kniha Havlíčkův Brod včera a dnes z nakladatelství Tváře), Jarmila Doležalová starší, poslední žijící z vypálených Ležáků, nebo Pověsti z Pohledu a okolí Františka Hladíka (vydal Petrkov),“ upřesnila Hejkalová.