Uskuteční se tam totiž úvodní ročník Festivalu dechových hudeb, za kterým organizačně stojí hudebníci Jaroslav Duben a Zbyněk Palička ze skupiny PM Band.

Festival chtějí věnovat nejen všem příznivcům dechové hudby, ale také ikoně tohoto hudebního žánru na Havlíčkobrodsku, dnes již bohužel nežijícímu havlíčkobrodskému učiteli hudby Ottu Bauerovi. Ten vychoval celou řadu vynikajících muzikantů a dlouhá léta vedl i žákovskou dechovou kapelu.

„I my jsme rukama pana učitele Bauera prošli a k dechovce máme i díky němu poměrně blízko. Proto jsme se rozhodli, že festival bude koncipován a také pojmenován jako Memoriál Otty Bauera," uvedl Jaroslav Duben. Myšlenka uspořádat v Havlíčkově Brodě festival dechových hudeb se podle jeho slov zrodila asi před rokem po vystoupení Havlíčkobrodské 12 v Poděbabech. „Původně jsme uvažovali o tom, že festival uspořádáme právě v Poděbabech, ale o náš záměr projevila zájem i havlíčkobrodská radnice a po diskusi jsme se nakonec rozhodli festival uspořádat v Havlíčkově Brodě," přidal se Zbyněk Palička.

Milovníci dechové hudby by si tak měli do svých kalendářů poznamenat, že první tóny valčíků a polek zazní na Havlíčkově náměstí v sobotu 5. července v půl třetí odpoledne. „V rámci festivalu vystoupí Havlíčkobrodská 12, Rebelka, Vysočinka, Božejáci, PM Band a dále dechový orchestr humpolecké Základní umělecké školy a také mladí šikovní akordeonisté z Pohody Ivany Laštovičkové," vyjmenoval Duben a dodal, že celého odpoledne se slovem ujme moderátor Vratislav Měchura, kterého lidé znají z televizní stanice TV Šlágr. „Věříme, že vše klapne, diváci i účinkující budou s průběhem našeho festivalu spokojeni a Festival dechové hudby – Memoriál Otty Bauera se v Havlíčkově Brodě stane novou a pěknou tradicí," uzavřel Duben.