Divadlo plné loutek a činohry si pro tentokrát vzalo jako předlohu pohádku O Palečkovi.

„Od předlohy se představení moc neliší, je  to  klasická hra o Palečkovi," poodhalil jeden ze dvou hlavních protagonistů, Josef Melena. „Zrežíroval ji a scénář napsal náš kamarád František Xaver Wazl. Už v minulosti nám nabízel, že by s námi chtěl něco udělat. Tak jsme se rozhodli, že ho teď oslovíme a výjimečně jsme se zcela oddali do rukou pana režiséra. Chtěli jsme po něm, aby to byla jednoduchá pohádka, která by se dala hrát venku i v sále. Takže proto Paleček," vysvětlil.

Veřejnost má možnost ji poprvé vidět tuto neděli 30. března. Divadýlko Mrak vystoupí v divadelním sále brodského Kulturního domu Ostrov od 15 hodin. „Je to pro nás novinka. Většinou premiéry vyšly do jiného města. Je to sice zvláštní, ale teprve po dvaceti letech jsme poprvé oficiálně pozvaní KD Ostrov, abychom si udělali premiéru v Havlíčkově Brodě," vyzdvihl výjimečnost premiéry  Melena.

Všichni návštěvníci se mohou těšit na podobnou hru, na jakou od této dvojice byli zvyklí i v předchozích představeních. „Myslím, že tato hra se od našich starších příliš neliší. Je samozřejmě pojatá jinak režijně, takže diváci uvidí možná o něco méně loutek, než jsou zvyklí. Ale na druhou stranu je představení více činoherní," pokračoval Melena.

Inscenaci o malém hrdinovi již měli možnost spatřit diváci v Brně, kde novou hru jako představení pro školy Divadýlko Mrak zahrálo 11. března. „My jsme z nové hry vždy takoví rozpačití. Ale tentokrát Brně, což je taková naše druhá domovská scéna, byly ohlasy skvělé," těšilo herce. „Učitelky za námi po představení přišly a říkaly, že se jim hra velice líbila. Navíc i nám se Paleček hraje moc dobře. Už jenom proto, že to není taková makačka, jako občas bývá. Zkrátka si hrajeme," dodal Melena s úsměvem.

Pokud někdo váhá, zda v neděli přijde na novou hru, mají herci lákavou pozvánku. „Jestli někdo váhá, tak váhá opravdu špatně a o hodně přijde. Diváci se mohou těšit na Palečka, žrouta, na loupežníky. A to všechno zahrané ve dvou lidech. Navíc chystáme takový menší raut," upozornil. Vzhledem k pohádce se bude podávat specifické pohoštění. „Budeme mít pro diváky minilaskonky, minikremrole a další malé dobroty," usmíval se Josef Melena.

Nedělní premiéra nebude jedinou víkendovou možností, kdy lidé na Havlíčkobrodsku uvidí Divadýlko Mrak v akci. O den dříve dvojice pro veřejnost vystoupí v kulturním zařízení ve Světlé nad Sázavou, kde od 15 hodin potěší nejen nejmenší diváky Vodnickou pohádkou.