Výstava, na níž místní galerie spolupracuje s Regionálním muzeem v Kolíně, přinese do Havlíčkova Brodu element, s nímž se místní pravděpodobně zatím nesetkali. Inovativní přístupy k tvorbě, který každý ze tří fotografů vyznával, jsou zcela srovnatelné se světovou kvalitou, jež ztělesňoval například Man Ray, nebo jiní.

Z díla fotografa specializující se na pražské motivy, aranžmá a zátiší Josefa Sudka si na výstavě budou moci návštěvníci prohlédnout především jeho zahradní pohledy a intimní zátiší. Tvorbu Jaromíra Funkeho zde zastoupí zajímavé pohledy z prostředí jeho rodného Kolína. Bude zde také zhmotněno dílo Jaroslava Rösslera, mistra fotografického experimentu a rodáka z nedalekého Strmilova, jehož jméno má velký světový zvuk, ale v českém prostředí se dočkal uznání až v šedesátých letech dvacátého století.

Pro zvídavé návštěvníky nabízí brodská galerie dokonce dvě komentované prohlídky. Jedna z nich se uskuteční 24. července, a ta druhá pak 14. srpna. Obě dvě začínají ve stejný čas, tedy v sedmnáct hodin.