Bazárek v pondělí odstartovala módní přehlídka, na které si návštěvníci mohli prohlédnout oblečení a doplňky darované lidmi z Havlíčkova Brodu i okolí. „V prostorách Zvonečku je na výběr z dalších věcí, které si může kdokoliv odnést za dobrovolnou cenu. Bazárek potrvá do párku 27. dubna,“ připomněla moderátorka akce Tereza Šnajdr Štýblová.

Netrpělivě očekávanou událostí, zejména pro dámy, se stala také ohlášená dražba šatů Ilony Csákové. „Šaty jsem měla na sobě asi třikrát a pořídila jsem si je na vyhlášení ankety Dobrovolný hasič,“ zmínila historii šatů, které se nakonec vydražily za pět a půl tisíce korun, sama zpěvačka. Ta na slavnostním zahájení bazárku také zazpívala a ochotně se fotila se svými fanoušky.

„Vybrané peníze letos pomohou dvouletému Danečkovi, jemuž lékaři hned po narození diagnostikovali velice vzácnou vrozenou vadu s nejasnou prognózou. Rodiče je využijí na úhradu speciálního a velmi potřebného lázeňského pobytu pro jejich syna,“ dodala mluvčí Oblastní charity Havlíčkův Brod Aneta Slavíková. Akci finančně podpořilo také město Havlíčkův Brod.