Podpořili tak Rodinný den, který je tam již pravidelně pořádán pro Rodinné a Senior pasy. Tento rok se opět jednalo o zábavu, kterou podpořili i čeští umělci, jako Zbyněk Drda a hlavně tahoun country hudby František Nedvěd. Byli jsme svědky vyhlášení nejlepších regionálních potravin Vysočiny roku 2013 i finále soutěže Čenda hledá supertalent.

Rodinné pasy

Opět jsme po roce přivítali držitele Rodinných a Senior pasů u nás na Šiklově mlýně. Oblibu a navyšování těchto pasů jsme zaznamenali i my, a to rekordní návštěvností. V areálu bylo připraveno tolik atrakcí, her a soutěží, že by tam člověk musel být opravdu celý den, aby je stihl všechny projít.

Samozřejmě jsme nezapomněli ani na pitný režim a občerstvení. V jednom místě se rožnila prasátka, v druhém voněly steaky. No, prostě vše, co k takovému dobrému výletu patří. Děti ani nevěděly, kam dřív. Lov bizona, lukostřelba, minigolf nebo skákací hrady či trampolíny.

Nechyběl ani animační program s tancováním a zpíváním, kde se děti mohly vyřádit. Nesmíme však opomenout seniory, kteří se u nás také mohli zabavit disciplínami, jako sekání trávy kosou, zatloukání hřebíků nebo hod podkovou. Odpočinek byl pro ně nachystán v zázemí, kde jsme je pohostili kávou a koláčkem.

O zábavu se postaral nejen Zbyněk Drda, vítěz třetí řady „superstar", ale i finále soutěže Čenda hledá supertalent.  Cena je však jen jedna a tento rok ji získala skvělá taneční skupina Unicorn.

Gurmáni se mohli těšit na vyhlášení soutěže Regionální potravina Kraje Vysočina pro rok 2013, kde nechyběla ani ochutnávka finálních vzorků. Určitě jsme všichni zas o něco moudřejší, kam zajet pro vynikající mléčné produkty, kvalitní uzeniny a zdravé pečivo.

Legenda Nedvěd

Na 16. hodinu se pak celé městečko přesunulo do rodeo arény, kde nás čekalo vystoupení Františka Nedvěda. Pro někoho vzpomínka na mládí, pro někoho na dětství, ať tak nebo tak, krásný koncert. Tyto texty a melodie prostě budou žít navždy, ať jste jakákoliv generace.

Den byl zakončen jedním z posledních představení divadla Šiklova mlýna, noční ohňovou magickou pohádkou Návrat Morgany.

Věříme, že Šiklův mlýn opět pro všechny vytvořil krásnou atmosféru a můžeme se právem pyšnit největší mezigenerační akcí v České republice.

Lenka Vítámvásová, Šikland