Odstartoval je koncert žáků místní Základní umělecké školy 
J. V. Stamice začátkem dubna. V neděli 14. dubna následuje další tradiční koncert, 
a to vystoupení Smíšeného pěveckého sboru Jasoň, který 
je zároveň spolupořadatelem festivalu. Sbor začne zpívat 
v 18 hodin v havlíčkobrodském klášterním kostele Svaté rodiny.

„Pro své příznivce jsme na počátek jara připravili pravou lahůdku. Přiblížíme dobu renesance – hudbu francouzského dvora i milostné písně trubadúrů. Zazní skladby pro tradiční dobové tance a také písně novodobé s původními nápěvy z renesančních tabulatur. Atmosféru nám pomůže dokreslit flétnový soubor Flauti feroci. Chcete-li si spolu s námi připomenout vtip, šarm i eleganci renesance, srdečně vás zveme," vzkázala dirigentka Jasoně Jana Lstibůrková.

V rámci sedmi koncertů Stamicových slavností se představí řada renomovaných umělců. „Co se týká počtu koncertů, tak nynější ročník je zhruba na svém dlouhodobém průměru. Měli jsme více, ale i méně akcí. Je to pochopitelně dáno více faktory, jako jsou finance, zajištění umělců a v neposlední řadě aktivitou organizátorů vloženou do celého projektu," prozradil Josef Kekula.

Ten shodou okolností dorazí do v pořadí třetího koncertu letošních slavností, kdy ve Staré radnici vystoupí Stamicovo kvarteto, jehož je členem. Zároveň je také uměleckým ředitelem festivalu.

Kateřina Malá