Jde o první z celé řady kulturních akcí, které se díky novým majitelům zámku letos uskuteční. Zámek tak de facto poprvé ve své historii otevírá brány veřejnosti.

Těšte se na úžasné vystoupení především bluesového mistra a multiinstrumentalisty, skladatele a textaře. Dorazí i jeho doprovodná skupina. V tento den bude také otevřena zámecká kavárna Ladurée.

„Hned následující víkend se v zámku ve Světlé nad Sázavou chystá zahájení stálé expozice historického skla," informovala kulturní referentka zámku Aneta Černá. Vernisáž proběhne 30. května ve 12 hodin. Na kytaru zahraje Jiří Vencovský a zpěv zajistí Daniela Hamaričová. Od soboty bude výstava přístupná široké veřejnosti.

V sobotu a v neděli 31. května a 1. června se tu uskuteční také první ročník akce Den dětí. V neděli pak 1. června bude otevřen Dětský pohádkový okruh. Další z úžasných akcí plánovaných na letní sezonu v zámku a zámeckém parku bude od 31. července do 3. srpna festival Sázavafest. A od 28. do 31. srpna pak první ročník festivalu Svět hraček.

Kateřina Malá