Benefiční představení Červená Karkulka.Příběh o dívence, která se i přes zákaz své maminky vydala temným lesem k babiččině chaloupce, studenti odehrají v úterý 21. ledna od 17.00 hodin v aule světelské akademie. Vstupné je dobrovolné a jeho výtěžek půjde projektu Mezi stromy, který usiluje o stavbu lůžkového hospicu na Vysočině.

Pohádku secvičili v rámci předmětu Organizace volného času. „Připravovali jsme ji opravdu dlouho, a proto věříme, že si každý návštěvník odnese nejenom krásný kulturní zážitek, ale také pocit, že přispěl na dobrou věc,“ pověděl jeden ze studentů Michal Hájek.

Maňásky pro toto benefiční představení si studenti vlastnoručně vyrobili a z jejich dílny pochází i kulisy. „Na představení se podílí celá třída 4.E pod vedením naší paní učitelky Šárky Satrapové. Zkoušení i přípravy nás všechny náramně bavily. Věříme, že pohádka o Karkulce má i pro děti v dnešní době stále silnou myšlenku a přijdou se ony i jejich rodiče podívat,“ řekl Hájek.

S divadélkem mají zkušenosti už z loňska. Poprvé má však charitativní podtext. „Projektu Mezi stromy, který usiluje o výstavbu hospicu na Vysočině, jsme si nevybrali náhodou. Vnímáme zájem tohoto spolku jako zásadní i z toho důvodu, že náš kraj je posledním v republice, který hospic nemá. Právě proto jsme se rozhodli jim dobrovolný příspěvek od návštěvníků věnovat, a pomoci tak projektu, který má smysl,“ vysvětlil Hájek.