„Už 15 let pořádám vánoční koncerty právě v tomto kostele. A je mi moc líto, v jakém stavu jsou ty nádherné varhany. Proto jsem přemýšlela, jakým způsobem bych ještě mohla pomoci. A koncert v Panském domě v trochu jiném stylu, než v jakém mne pravidelní posluchači znají, by mohl být zajímavý. A přitáhne možná i ty, kteří mé vánoční pásmo nikdy neslyšeli,“ vysvětlila zpěvačka Eliška Mlatečková, která již delší dobu žije v Rusku, do Chotěboře však pravidelně jezdí, jelikož má tady rodinu a příbuzné.

Největší hity legendárního Franka Sinatry, muzikálové melodie i písničky popové divy Barbry Streisand – to vše a ještě mnohem víc zažijí ti, již do Panského domu ve čtvrtek ve 20 hodin zavítají. „Každá písnička, kterou zazpívám, má svůj příběh. A právě střípky z těchto příběhů svůj koncert proložím,“ slibuje umělkyně, jež původně vystudovala operní zpěv. „Vždy jsem měla tak nějak blíž k těm nevážným žánrům. A tak i navzdory studiu si mě postupně stejně přitáhly. Ale operu miluji, na tom se nic nemění. Jen se jí nevěnuji v tak velkém rozsahu,“ prozrazuje Eliška Mlatečková, která podobné benefiční koncerty pořádá i v Rusku. „Většinou se jedná o nemocné děti, kterým tímto způsobem přispějeme na nákladnou léčbu nebo na drahou operaci,“ zmiňuje.

Swingový koncert v Panském domě bere jako svou srdeční záležitost. „Bylo by fajn, kdyby se nám podařilo spojit lidi a přispět na dobrou věc. Je to možná jenom kapka v moři, ale mě tato příležitost zahřála u srdce,“ dodává.