Již pátý ročník pořádají studenti brodského gymnázia v sobotu na Havlíčkově náměstí. Začátek je půl hodiny před polednem.

Hlavní náplní bude hudba. Vystoupí Pohoda Dřez a The Reall, Defragment, Highstreet Hooligans, Žádnej Stres, Zakázaný Ovoce a Houba. Do osmi večer ještě přijde na řadu taneční skupina Tendenc, žonglování a breakdance.

Do soutěže o krále a královnu majálesu se mohl přihlásit každý student střední školy v Havlíčkově Brodě, vítěze čeká sláva i drobné ceny. „Soutěže budou překvapením na místě," nenechají se obměkčit pořadatelé Kateřina Dolejšová a  Kateřina Stejskalová z druhého ročníku gymnázia.

Po dvacáté hodině vystoupí skupina Volant, pak přijde na řadu light show, Dukla Vozovna, fire show a Coca Core Company, která pokřtí nové album. Následuje půlnoční překvapení a afterparty v Klubu Oko, kde vystoupí Memento Mori.

Pořádání tak velké akce je pro studenty náročné. „Těžké je to hlavně v tom, že nemáme žádné zkušenosti. Nejtěžší je obíhání úřadů a shánění peněz. Organizační tým se skládá jen ze studentů druhého ročníku, i když máme samozřejmě oporu u učitelů a v rodině," dodaly organizátorky.

Studenti si peníze shání sami. Velkou částí jim přispělo město Havlíčkův Brod, zbytek musí poshánět mezi sponzory. „Příprava majálesu je práce, která začala v podstatě v září a dává nám zabrat. Všechno nedopadá vždycky podle našich představ, ale doufáme, že tvrdá práce bude v sobotu odměněna. Tak nás přijďte podpořit," zvou studenti.

Kateřina Malá