Jako první na Ostrov zamíří britská rocková legenda Uriah Heep, a to v pátek 31. ledna. Vstupenky na jejich koncert už ale zájemci neseženou. „Na portále i na pokladně kulturního domu jsou lístky na Uriáše už bohužel vyprodané,“ potvrdil informaci ředitel kulturního domu Antonín Axman.

Rockoví fanoušci si ovšem mohou přijít na své i 20. března, kdy v kulturním domě vystoupí česká skupina Citron. „Doprovázet je bude slovenská symphonic-metalová parta Symfobia,“ doplnila Ivona Souralová z kulturního domu Ostrov.

Vystoupení Citronu bude jiné, než na jaké jsou fanoušci zvyklí. „Klasický hraný set s elektrickými kytarami bude z poloviny doplněný o unplugged pasáž, ve které Citron doprovodí violoncellové duo,“ lákala Souralová.

Také duben bude ve znamení rocku. 18. dubna v Brodě vystoupí kapela XIII. století a 21. dubna se na Ostrov vrátí zpěvák Petr Kolář.

Na Ostrově letos myslí i na fanoušky punku. V pátek 24. ledna se tady od 20.00 hodin koná festival Punkrock Den. Postupně se představí čtyři přední české kapely, a to Tragedis z Jindřichova Hradce, Nežfaleš z Prahy, The Fialky se svým 77 punkem a Žádnej Stres z Třemošnice.

„Na místě se lidé mohou těšit na bohaté občerstvení a k dispozici bude i prodej desek, knih, triček, placek a nášivek vystupujících kapel. V předprodeji lístky na náš festival vyjdou na 200 korun a na místě bude stát vstupenka o padesát korun víc,“ pozval pořadatel festivalu Jakub Tauber.

Program ale potěší i nehudební fanoušky. V neděli 23. února totiž do Brodu přijede břichomluvec Zdenek Polach známý z televizní soutěže Československo má talent, který vystoupí s Matýskem.

O tři dny později, 26. února, pak diváky pobaví herec Josef Dvořák se svojí talk show. „Jako hosta s sebou bude mít Jana Burdu,“ informovala Souralová.

Výběr akcí konaných v KD Ostrov:

19.1. ČIPERKOVÉ – dětské představení

24.1. PUNKROCK DEN – Nežfaleš, Tragedis, The Fialky, Žádnej Stres

31.1. Uriah Heep

23.2. Zdenek Polach a Matýsek

26.2. Josef Dvořák talk show

20.3. CITRON

26.3. 4TET

18.4. XIII. století

21.4. Petr Kolář