Jaroslav Mrkvička patřil před lety mezi nejlepší kytaristy na Vysočině. Byl to člověk, který nikdy nezkazil žádnou legraci a věci bral s nadhledem. „Jarda byl fajn parťák. Vždy jsme si rozuměli. Nesmírně jsem si jej jako člověka i jako muzikanta vážil,“ vzpomněl například kytarista Vraťa Fiksa z kapely Fuga, kde Jarda jistý čas působil. Jeho kariéru však předčasně v roce 2007 ukončila zákeřná nemoc.

Karel Mrkvička, výborný hudebník, člen legendárních Taxmenů, zemřel teprve před dvěma lety přímo na pódiu při svém vystoupení. Šok z nečekané ztráty byl velký, široká rodina Mrvkvičků se s jeho odchodem vyrovnává doteď.

Memoriál alespoň částečně připomněl oba muzikanty i v písničkách, které měli oba rádi. Uctít si památku Jarka a Karla přišli kromě kapel New Titan, Fuga, Atlantik, Mrkev band a Liquid Face i hosté: Boryš Secký a Family Trio.

Nutno poznamenat, že muzikantská rodina Mrkvičků se rozrůstá o další talenty: dorůstající generaci na pódiu reprezentovali Lukyn Mrkvička, Natálka Mrkvičková a Zbyněk Mrkvička nejmladší.

Výbornou atmosféru i zaplněnou sokolovnu ocenil za pořadatele Zbyněk Mrkvička. „Rád bych všem poděkoval za podporu. Lidí přišlo opravdu hodně, velmi nás to potěšilo i mile překvapilo. Jsem rád, že jsme si takto přes muziku mohli zavzpomínat na bráchy,“ podotkl a ještě dodal: „Minulé roky bývalo dobrým zvykem, že jsme výtěžek z akce věnovali na dobré účely. Této tradici zůstaneme věrni i letos. Peníze opět dáme potřebným, podrobnosti o předání včas zveřejníme.“