Do areálu festivalu by mohl Babiš dorazit kolem šestnácté hodiny, nebo spíš krátce po ní. Návštěvě Sázavafestu bude podle zveřejněného programu předcházet v 15.30 hodin diskuse s občany na náměstí ve Světlé nad Sázavou.

Podle předsedy krajské organizace hnutí ANO na Vysočině a poslance Josefa Kotta zavítá Babiš na Sázavafest na základě loňského pozvání ze strany pořadatelů, s nimiž je v kontaktu. „Andrej Babiš měl návštěvu Vysočiny v plánu už před půldruhým měsícem, ale tehdy ji zrušil. Teď ji mohl rozšířit o návštěvu Sázavafestu,“ poznamenal k programu svého partajního šéfa Kott.V pátek kolem šestnácté hodiny by tak Babiš, pokud se hned vmísí mezi p

osluchače, mohl stihnout vystoupení Michala Hrůzy, případně Petra Bendeho nebo Franty Černého s Karlem Holasem. „O tom, co si chce pan Babiš na Sázavafestu poslechnout, ani jak dlouho se na tam zdrží, informace nemám. Předpokládám, že se bude chtít sejít s pořadateli,“ odhadoval Kott.

Že bude návštěva festivalu, který loni přilákal na dvacet tisíc návštěvníků, součástí předvolební kampaně, není pochyb. „Když pan Babiš někam přijde, tak je vždy centrem pozornosti. Určitě jí neunikne ani tentokrát,“ doplnil své odhady Josef Kott.

Volby do poslanecké sněmovny se budou konat za dva a půl měsíce, a sice 20. a 21. října.

Na Sázavafestu završí Babiš svoji návštěvu regionu, během níž zamíří dopoledne do Jihlavy na setkání se zástupci sportovních klubů a poté do nedalekého Ždírce do domova důchodců.

Následně má v plánu návštěvy firmy Kovofiniš Ledeč nad Sázavou a Domova seniorů ve Světlé nad Sázavou. Cestovat s Andrejem Babišem bude i lídr hnutí ANO na Vysočině Jaroslav Faltýnek.