„Hlavním motivem pro nás je důstojné připomenutí stého výročí vzniku Československa, také budeme slavit dvě stě osmdesát tři let od založení naší školy," říká ředitel gymnázia Hynek Bouchal. Studenti zaplatí za vstupné sto korun, ostatní návštěvníky bude koncert stát ještě o sto korun více. „Kromě koncertu chystáme velkou československou párty v rámci dnů otevřených dveří gymnázia, ty se budou odehrávat v listopadu. V plánu jsou také nejrůznější přednášky, vystoupení našich studentů a celá řada dalších akcí, "dodává Bouchal.

Na koncertu vystoupí pěvecký sbor GENTLEMEN SINGERS. Tento oktet si během své patnáctileté kariéry vydobyl dobré jméno vítězstvími na různých mezinárodních soutěžích a účastí na mnoha významných zahraničních festivalech konaných od USA až po Jižní Koreu.

„Tento sbor absolvoval již před pět set koncertů na čtyřech kontinentech, v nedávné době absolvovali úspěšné turné po Francii. Soudím proto, že jejich vystoupení v Havlíčkově Brodě bude jednak událostí, která se jen tak opakovat nebude, a pak také akcí, na níž by měl dorazit každý fanoušek dobré hudby," dodává Bouchal.

Nad celým koncertem převzala záštitu radní kraje Vysočina pro školství, kulturu a sport Jana Fialová. Mezi podporovatele patří také město Havlíčkův Brod, již zmíněný kraj a celá řada dalších sympatizantů. Těm všem patří podle slov ředitele Bouchala velký dík za to, že umožnili gymnáziu takto velkolepě oslavit výročí školy.