Však také záštitu nad festivalem převzaly významné osobnosti, a to poslanec Evropského parlamentu Tomáš Zdechovský, senátor Jaromír Strnad, poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina Jana Fischerová. Festival podpořil Kraj Vysočina z programu Fond Vysočiny a město Světlá nad Sázavou.

Po řadě jednání s příslušnými místy se mohou pořadatelé pyšnit tím, že dvoudenní přehlídka folkloru bude mít punc mezinárodního festivalu. Mezi účastníky festivalu bude totiž v rámci česko-rakouské příhraniční spolupráce mládežnický soubor z Rakouska a z východního Slovenska přijede do Světlé soubor Zemplínik z Michalovců. Další soubory přicestují z východočeské Dolní Čermné, Blanska, Sezimova Ústí, Jihlavy a Ždáru nad Sázavou.

Z našeho regionu se na festivalu představí děti folklorního souboru Kalamajka z Havlíčkova Brodu a samozřejmě domácí dětský folklorní soubor Škubánek, který bude navíc v rolích pořadatele a hostitele. Připraven je i bohatý doprovodný festivalový program. Ve školní jídelně základní školy Lánecká opět proběhne týden horácké kuchyně.

Program festivaluV pátek 24. května bude navíc součástí festivalu koncert populární kapely Čechomor, který byl vyprodán během jediného dne. Nebude chybět ani páteční oblíbené posezení u cimbálu s cimbálovou Horáckou muzikou ze Žďáru nad Sázavou v Městské restauraci.

V sobotu se zase na světelském náměstí uskuteční jarmark lidových řemesel a před hlavním festivalovým pořadem Horácko zpívá a tančí se všechny zúčastněné soubory představí v krojovaném průvodu městem.

Jiří Víšek