Přímo on přednese úryvky z knihy při autorském čtení ve čtvrtek 18. října od 19 hodin v havlíčkobrodské Kavárně U Notáře, a to v rámci doprovodného programu 22. Podzimního knižního veletrhu. Ten začne v pátek v Kulturním domě Ostrov.

Kromě Viewegha bude číst ze své tvorby Martin Reiner. Oba totiž publikují své knihy pod hlavičkou nakladatelství Druhé město.

Michal Viewegh představí pokračování knihy Mafie v Praze, nazvané Mráz přichází z Hradu. „Pamatujete na doby, kdy ještě vanul z Kremlu? Nenechte si ujít čtení Michala Viewegha z jeho nové knihy a možná přijdete na to, v čem je dnešní situace jiná. A pokud jste východní mrazivé větry nezažili, zastavte se také," pozval za Krajskou knihovnu Vysočiny v Havlíčkově Brodě, která čtení pořádá, Jakub Vaníček. „Na besedě s Vieweghem a jeho dvorním vydavatelem Martinem Reinerem se můžete zeptat, jak to vlastně všechno bylo," dodal Vaníček.

Skutečné postavy s fiktivním dějem

Vieweghova kniha vzbudila značnou pozornost. Jak by také ne, když autor používá jména skutečných politiků, právníků, lobbistů i kardinálů, stejně jako jméno prezidentka Klause, lobbisty Janouška, politika Bárty a dalších.

Autor promíchal řadu kauz, mediálně známých situací, občas doplnil nějakou tou spekulací, a k tomu všemu přihodil pořádnou dávku fabulací, takže vznikla téměř třaskavá směs: Klaus je homosexuál, který se schází s milencem, Víta Bártu otrávili poloniem 
a tak posílá vzorky své stolice Johnovi, aby to vyšetřil. A to je jen nástin děje knihy.

Michala Viewegha mohou čtenáři potkat také v pátek 
na knižním veletrhu, a to 
od 11. hodiny při autogramiádě.

(han)