„Jde především o pohádková představení, která na obou jevištích kulturního domu Ostrov zahrají divadelní soubory z Třeště, Třebíče, Benešova, Heřmanova Městce, Prahy, Turnova a také Sadské,“ prozradili organizátoři z amatérského Adivadla z Havlíčkova Brodu. Brodská přehlídka neprofesionálních divadelních souborů hrajících pro děti a mládež je přehlídkou s možností nominace na národní přehlídku Popelka Rakovník.

„Všechna představení bude sledovat odborná porota ve složení režisér Luděk Richter, režisérka a herečka Daniela Weissová a učitelka dramatické výchovy a herečka Romana Zemenová,“ dodali organizátoři. Na závěr každého hracího dne je pro účastníky setkání připraven rozborový seminář, kde si účinkující i diváci budou moci popovídat o odehraném představení. I tentokrát bude vše sledovat dětská porota, která souborům řekne své názory.

Doprovodnou akcí je výstava na téma Moje nejmilejší pohádková postava. Jde o výstavu výtvarných prací dětí ze základních, mateřských a uměleckých škol z okresu Havlíčkův Brod. Nejlepší výtvory získají ocenění. Celý program je k dispozici na webových stránkách www.adivadlo.cz.